Könyvelés közben azonnal kipontozhatjuk tételeinket, a kipontozás célja a kintlévőségek rendezése.
Könyvelés közben a szoftver lehetőséget biztosít azonnali kipontozásra is, ezzel könnyítve az adatrögzítés folyamatát. Az online, vagy azonnali kipontozás akkor érhető el, ha a (vevő / szállító) számlát rögzítjük először és ezt követően könyveljük a (banki / pénztári) kiegyenlítést. Ha elsőként a bankkivonatot visszük fel és csak ezután kapjuk kézhez a számlákat, utólagosan pontozhatjuk ki tételeinket.
Alapesetben már megtörtént a (vevő / szállító) számla könyvelése. A kiegyenlítés rögzítése közben, amikor az ellenszámla oldalon megadjuk a vevő (311) vagy a szállító (454) főkönyvi számát, a program automatikusan feldobja az online kipontozási ablakot.
Itt adhatjuk meg a kiegyenlíteni kívánt számla bizonylatszámát. Az azonnali kipontozás a számla teljes kiegyenlítését feltételezi, ezért a teljes összeget ajánlja fel alapértelmezetten, azonban ez egyszerűen felülbírálható az összeg módosításával, részkiegyenlítés esetén.
Ha véletlenül elgépeltük a bizonylatszámot, a program figyelmeztető üzenetet küld.
Ha nem tudjuk biztosan a bizonylatszámot, kattintsunk a jobb felső sarokban található Szűrés ikonra. Ennek hatására ellenszámla alapján megszűrt listát kapunk a kiegyenlített számlákról, amelyek közül dupla egérkattintással választhatjuk ki a megfelelőt.
Több számla egyidejű kipontozása
Bank, illetve pénztár naplóban történő könyveléskor egyszerre több alapdevizás számlát kipontozhatunk. Újabb programverziókban a kiegyenlítetlen számlák ablakban több bizonylatot is választhatunk egyszerre, dupla egérkattintással. Az ablak alsó részén figyelemmel követhetjük a kiválasztott számlák összegzett kintlévőségét. Az OK gomb megnyomása után megjelenő ellenőrző ablakban az Összeg mező szerkeszthető, így igény szerint részkiegyenlítéseket is rögzíthetünk. A művelet jóváhagyása után a könyvelés ablakban megjelennek a kiválasztott számlákhoz a megadott összegű kiegyenlítő tételek.
Nem érhető el az online kipontozási lehetőség nyitó pénzügyi naplóban történő könyveléskor, ezeket a tételeket utólagosan pontozhatjuk össze a nyitó napló megfelelő tételeivel.
Hasznosnak találta a cikket?
Nagyszerű!
Köszönjük visszajelzését
Sajnáljuk, hogy nem tudtunk segíteni
Köszönjük visszajelzését
Visszajelzés elküldve
Köszönjük közreműködését és megpróbljuk a cikket kijavítani