Szigorú számlavezetés kikapcsolása – Házipénztár program

Módosítva ekkor Thu, 25 Máj, 2023 ekkor: 4:30 DU

A szigorú számlavezetés programfunkció hasznos segítséget nyújt Önnek abban, hogy házipénztárát naprakészen vezethesse. A szigorú számlavezetés aktiválása esetén a program nem engedélyezi a visszamenőleges tétel-rögzítést, a korábban felvitt adatok módosítását, pénztárbizonylatok törlését és az egyenleget sem engedi nulla alá csökkenni. A program – természetesen – a szigorú számlavezetés bekapcsolása mellett is engedélyezni fogja pénztárbizonylatainak rontását, ilyen esetben a tételek sorszámai megmaradnak és „rontott” státuszban szerepelnek majd a listákon.


A gyakorlat azonban azt mutatja, hogy mivel a mindennapi életben előfordulhat, hogy a bizonylatok utólagosan jutnak el a házipénztárat kezelő személyhez, pl. emiatt a szigorú számlavezetés programfunkció inaktív állapotban maradhat. Ilyen esetben célszerű fokozottan odafigyelni a tényleges készpénz-forgalomra, a tényleges készpénz-forgalom bizonylatolására, valamint a sorszámok folyamatosságáraA Karbantartás menü / Beállítások menüpontjában / a Működés fülön kapcsolhatja ki a szigorú számlavezetést, vegye ki a pipát az opció elől.


PLUSZ szoftverrel rendelkező Ügyfeleink a szigorú számlavezetés kikapcsolása esetén használhatják az egyenlegfigyelés programfunkciót, amely figyeli, hogy az aktuális pénztáregyenleg ne csökkenjen nulla alá.



Olyan esetben, ha a Házipénztár adatait már feladta a Könyvelő programnak, a szoftver letiltja ezt a programfunkciót. Tehát: adatátadás után – a programfelületen - már nem kapcsolható ki a szigorú számlavezetés, azonban az adatbázis-karbantartó segédprogram lehetőséget biztosít a szigorú számlavezetés adatátadás utáni kikapcsolására is.


Figyelem! Az adatbázis-karbantartó segédprogrammal kikapcsolt szigorú számlavezetés újbóli aktiválására nincs lehetőség!


A Házipénztár programban CTRL + ALT + S billentyű kombinációt nyomva választhatja ki az Adatbázis-karbantartó segédprogramot. 


A következő panelen a Következő > gombra történő kattintás után a megjelenő listából kiválaszthatja a Házipénztár szoftvert.


Szintén a Következő > gombra kattintva választhatja ki a (javítani kívánt) céget és évet, majd a jobb oldali listából a Szigorú számlavezetés kikapcsolása feliratra történő kattintás után újra a Következő > gombot kellene megnyomnia, amelyet követően a program jelezni fogja, hogy hibátlanul lefutott-e a javítás.



Hasznosnak találta a cikket?

Nagyszerű!

Köszönjük visszajelzését

Sajnáljuk, hogy nem tudtunk segíteni

Köszönjük visszajelzését

Tudassa velünk hogyan javíthatnák ezen a cikken!

Válasszon ki legalább egy okot
CAPTCHA hitelesítés szükséges.

Visszajelzés elküldve

Köszönjük közreműködését és megpróbljuk a cikket kijavítani