Megjelenés: 2011. május 3.
Változások a fejlesztési tartalék kezelésében
A Kulcs-Tárgyi 2011. májusi verziójában alapvető változások jelentek meg a fejlesztési tartalék felhasználásában. A legfontosabb módosítás szerint ezentúl beállítható, hogy a fejlesztési tartalékot az eszközök aktiválásakor egy összegben vagy az eddig megszokott módon a leírási kulcs szerinti ütemben használjuk fel. A beállítást a Karbantartás\Beállítások ablakon, a Cégfüggő beállítások\Egyéb lapon végezhetjük el.
Megjegyzés:
Az új verzió telepítése után a program alapértelmezés szerint az új elszámolási mód szerint működik új eszközök rögzítése esetén, de természetesen a már meglévő eszközöket nem módosítja.
Ráaktiválás fejlesztési tartalék terhére
Több Ügyfelünk kérésére tettük lehetővé, hogy a ráaktiválás napjára – legfeljebb a ráaktiválás összegéig terjedő mértékben – fejlesztési tartalék is rögzíthető az eszközre. Az így felvitt fejlesztési tartalék az eszköz nettó értékét csökkenti és a tranzakció időpontjában egy összegben kerül elszámolásra.
Átvezetett eszközök az értékcsökkenési listán
Az új verzióban a főkönyvi számra csoportosított értékcsökkenési listán a lekért időszakban átvezetett eszközök már nem az Aktuális főkönyvi számon jelennek meg, hanem a lekért időszakban érvényes főkönyvi számokhoz külön-külön értékcsökkenési sor tartozik.
Eszközlista kezelése
Ebben a verzióban egy új beállítási lehetőség jelent meg, melynek segítségével Ügyfeleink megadhatják, hogy az eszközlista megjelenésekor a teljes eszközállományt szeretnék-e megjeleníteni, vagy előbb a szűrőablak jelenjen meg. Ez a fejlesztés különösen nagy eszközállománnyal rendelkező Ügyfeleink számára lehet hasznos, mivel náluk a teljes lista megjelenítése már időt vehet igénybe.
Ez a bejegyzés programunk LIGHT és PLUSZ verziójával rendelkező Ügyfeleink számára is tartalmaz hasznos információkat.
Hasznosnak találta a cikket?
Nagyszerű!
Köszönjük visszajelzését
Sajnáljuk, hogy nem tudtunk segíteni
Köszönjük visszajelzését
Visszajelzés elküldve
Köszönjük közreműködését és megpróbljuk a cikket kijavítani