1-2 forintos kerekítés beállítása – Könyvelő program

Módosítva ekkor Mon, 30 Okt, 2023 ekkor: 1:57 DU


Az Országgyűlés az 1 és 2 forintos címletű érmék bevonására tekintettel, a készpénz átadásával történő fizetések egységes szabályok szerinti teljesítése érdekében, a következő törvényt alkotja:
1. § (1) Forintban, készpénzzel (bankjegy vagy érme átadásával) történő fizetés esetén, ha a fizetendő végösszeg nem 5 forintra vagy annak egész számú többszörösére végződik, úgy – a 4. §-ban foglaltak kivételével – a 2. §-ban meghatározott kerekítési szabály alapján kell a készpénzben fizetendő végösszeget meghatározni és a pénzfizetésre irányuló kötelezettséget teljesíteni.
(2) A nem 5 forintra vagy annak egész számú többszörösére végződő fizetendő végösszeg és az (1) bekezdés alapján meghatározott készpénzben fizetendő összeg különbsége kerekítési különbözetnek minősül.
(3) A kerekítési különbözet vagyoni előnynek vagy hátránynak nem minősül, arról bizonylat kiállítása, illetve annak bizonylaton történő feltüntetése nem kötelező.
(4) Az e törvényben meghatározott kerekítéssel teljesített pénzfizetésre irányuló kötelezettséget pénzügyileg rendezettnek kell tekinteni.



A szoftver 1-2 forintos kerekítéseknél figyelembe veszi a könyvelési dátumokat. Ha bekapcsoljuk a funkciót, minden 2008. március 1. utáni, pénztár naplóba rögzített tétel kerekítése automatikusan könyvelődik. Ha kikapcsoljuk az opciót, egyáltalán nem kerekíti pénztári tételeinket, viszont megerősítést kér arra vonatkozólag, hogy biztosan szeretnénk-e menteni a kerekítés nélküli bizonylatot.


Kerekítés nélküli könyvelés megerősítése




Beállítása:

A Beállítások / Alapbeállítások menüpontban, a Különbözetek fülön pipálhatjuk be a Pénztár naplóban automatikus kerekítés 5 és 10 forintra 2008. március 1-től opciót és itt adhatjuk meg a kerekítési különbözetek könyveléséhez szükséges 8-as és 9-es főkönyvi számokat is.



A kerekítési tételekhez alapértelmezett részleg-, munkaszám és projekt adat is megadható.

Az automata kitöltési adatok megadása során választhatunk egyedi részleg-, munkaszám és projekt értéket, vagy választhatjuk a Bizonylaton megadott érték használata opciót.

Az automatikusan létrejövő különbözeti könyvelési tétel a felületen megadott részleg-, munkaszám és projekt adatokkal jön létre.

Hasznosnak találta a cikket?

Nagyszerű!

Köszönjük visszajelzését

Sajnáljuk, hogy nem tudtunk segíteni

Köszönjük visszajelzését

Tudassa velünk hogyan javíthatnák ezen a cikken!

Válasszon ki legalább egy okot
CAPTCHA hitelesítés szükséges.

Visszajelzés elküldve

Köszönjük közreműködését és megpróbljuk a cikket kijavítani